logo_maja
Katarzyna Kajkowska fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensoryczne (SI), terapeuta dzieci z zespołem Aspergera, autyzmem, zespołem Downa, upośledzeniem umysłowym i niepełnosprawnościami sprzężonymi

Katarzyana Kajkowska

Fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zespołem Aspergera, autyzmem, zespołem Downa, upośledzeniem umysłowym i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

W swojej pracy stosuje i łączy wiele metod terapeutycznych, wyznaje zasadę dopasowania terapii do dziecka oraz terapii przez zabawę. Wykorzystuje swoje doświadczenie i wiedzę tak, aby w jak najbardziej efektywny sposób wspomagać swoich małych pacjentów.

Ukończyła magisterskie studia o kierunku Fizjoterapia Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Odbywała praktyki na oddziałach neurologii, ortopedii i traumatologii, pediatrii, onkologii, kardiologii i geriatrii.

Swoją pasję pracy z dziećmi odkryła na stażu w Centrum Zdrowia Dziecka. Z myślą o najmłodszych ukończyła kurs integracji sensorycznej oraz studia pedagogiczne na kierunku wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną.

 

Ukończone kursy i warsztaty:

  • Kurs Ocena neurorozwojowa dziecka w zakresie odruchów oraz ich zintegrowania w ośrodkowym układzie nerwowym;
  • Kurs I st. i II st. Integracji Sensorycznej;
  • Kurs Kinetic Control 1;
  • Kurs PNF 1 i PNF 2 (Prioprioceptive Neuromuscular Facilitation – Proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe);
  • Kurs Masaż funkcyjny, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane w fizjoterapii;
  • Kurs Kinesiology Taping podstawowy i zaawansowany.

 

Prywatnie mama dwóch kochanych urwisów.