Program WWR – DOBRY START OD POCZĘCIA

Dobry Start od Poczęcia – autorski program wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci w wieku 0-12 lat, przygotowany w taki sposób, by mogli z niego korzystać Rodzice i Terapeuci dla dobra Dziecka.

Nasz program Dobry Start od Poczęcia powstał, by dać wiedzę Rodzicom, którzy są pierwszymi nauczycielami, terapeutami oraz przewodnikami swojego dziecka i to od nich zależy, jakie ono będzie w przyszłości.

Większość późniejszych problemów w rozwoju dzieci bierze swój początek w pierwszych latach życia. Zaburzenia integracji sensorycznej, bilateralnej i przetwarzania słuchowego wpływają na funkcjonowanie dziecka.

Dziecko wydaje się być „niegrzeczne”, podczas gdy cierpi ono na zaburzenia w rozwoju o charakterze neuronalnym. Objawy tych zaburzeń wykryje tylko rodzic, który od początku życia z dzieckiem przebywa. Dlatego w naszym programie dajemy rodzicom możliwość wykrycia zaburzeń, poprzez obserwację swojego dziecka i testy przesiewowe na każdy wiek.

Program Dobry Start od Poczęcia przygotowany jest w aplikacji www.dobrystartodpoczecia.pl, opłacając program, rodzice otrzymują roczny dostęp do konta dziecka.

Indywidualizowany program wczesnego wspomagania rozwoju Dobry Start od Poczęcia układany jest po przeprowadzonej przez rodzica 6 tygodniowej obserwacji dziecka.

Ćwiczenia i wskazówki na każdy rok życia pokazują w jaki sposób wprowadzać zmiany i wpływać na rozwój swojej pociechy.

W naszym programie wraz z rodzicami:

Stosując zalecenia i wskazówki programu Dobry Start od Poczęcia wzmacniamy i stymulujemy rozwój psychoruchowy dziecka.