Częste pytania

Jak się do nas zapisać?

Na stronie www.majawcentrum.pl w zakładce Kontakt zapisz się pozostawiając powód zgłoszenia lub kup teczkę dziecka, która automatycznie wprowadzi w program.

Wybierz najdogodniejszą formę konsultacji wstępnych:

  • konsultacje wstępne on-line
  • konsultacje wstępne stacjonarne

Przed konsultacją otrzymujecie Państwo kwestionariusz ogólnorozwojowy – dokument należy ściągnąć na swój komputer, uzupełnić elektronicznie i odesłać trzy dni przed planowanym spotkaniem ze specjalistą. Jeśli Wasze dziecko posiada opinie, diagnozy, orzeczenia prosimy o przesłanie skanów dokumentacji.

Dlaczego rodzic musi zapłacić zanim otrzyma kwestionariusz ogólnorozwojowy?

Kwestionariusz ogólnorozwojowy to wywiad Z RODZICAMI. Dzięki informacjom o dziecku zawartym w kwestionariuszu – terapeuci są w stanie stwierdzić ryzyko zaburzeń w rozwoju i wymiar pracy terapeutycznej. W pracę nad analizowaniem odpowiedzi zaangażowanych bywa wiele osób, a wszystko po to by określić plan działań. Każde dziecko jest inne, a najlepszą wiedzę o nim mają RODZICE.

Jak się zapisać na wizytę domową?

Podczas konsultacji wprowadzającej zostanie zaproponowany plan pracy z dzieckiem. W zależności od indywidulanego zapotrzebowania dziecka i rodziny terapeuta może zasugerować wizyty domowe. Ostatecznie Rodzic wybiera miejsce terapii, treningu i terapeutę z listy polecanych specjalistów.

Na czym polega wizyta domowa?

Wizyty domowe to zaangażowanie dwóch terapeutów. Do domu dziecka terapeuci dostarczają narzędzia diagnostyczne - obiekty sensoryczne, woreczki i kokony, pomoce terapeutyczne, teczki i gadżety. PIERWSZA WIZYTA JEST ZAWSZE DIAGNOZUJĄCA.

POZNAJEMY DZIECKO I OTOCZENIE W KTÓRYM PRZEBYWA, u nas w poradni są warunki sztuczne i dziecko długo się otwiera, w domu pacjenta realnie jest strefa bezpieczeństwa i dziecko pragnie pokazać, zaprezentować siebie w takich właśnie warunkach.

Wizyta domowa może być diagnozą w zakresie:

  • Ocena fizjoterapeutyczna
  • Diagnoza SI
  • Diagnoza APD
  • Diagnoza IB

Diagnozę wykonujemy kompleksowo w domu pacjenta, dając zalecenia do pracy, lub zapraszamy na diagnozę i zajęcia wspomagające stacjonarne.

Ile kosztuje wizyta domowa?

Wizyta wyceniana jest przez konsultanta biorąc pod uwagę: dojazd, czas terapeutów w domu pacjenta, 30 min w pokoju dziecka, 30 min przy wspólnym posiłku, który spożywa również dziecko/cała rodzina, 30 minut wspólnej zabawy/ instrukcje i wskazówki, ułożenie planu na 3 miesiące. Konsultacja trwa ok dwie godziny.

Jak wybrać terapeutę z listy terapia w programie Maja?

Terapeuci programu Maja działają niezależnie, to co nas łączy to wspólny portal Maja w Centrum, który wyznacza zasady działania naszego programu. By był zrozumiały i efektywny.

Organizujemy się jako specjaliści pragnący pomagać dzieciom w najbezpieczniejszych dla nich warunkach – w domu dziecka. Często w jego pokoju. 

Niektórzy terapeuci pracują też stacjonarnie, a rodzice nie mogą przyjąć specjalisty w domu. W takim przypadku dziecko uczęszcza na zajęcia stacjonarne.

Wyboru terapeuty można dokonać wprowadzając w wyszukiwarkę państwo, miasto, dzielnica, ulica – system odnajdzie najbliższego specjalistę w programie Maja.