Pobierz i wypełnij formularz
Umów się na wizytę terapeutyczną
Indywidualne Programy Terapeutyczne

Wspieramy rozwój dziecka, tak jak tego potrzebuje. Każde dziecko jest inne i może potrzebować wsparcia w bardzo specyficznych dla siebie obszarach. Poznając rytm funkcjonowania dziecka, jego mocne i słabe strony tworzymy dla niego Indywidualny Program Terapii.

Aktualnie trudno jest zaspokoić potrzeby swojego dziecka, zbyt mało ruchu, siedzenie przed ekranem, smartfony i inne „udogodnienie” wpływają destrukcyjnie na jego rozwój. Dzieci uczą się przez doświadczanie, a trudno o doświadczenia sensoryczne w czasach postępującej cyfryzacji i zaskakującej zmiany rytmu życia wywołanej pandemią. Badane przez nas dzieci mają coraz większe zaburzenia rozwoju psychoruchowego, procesów integracji sensorycznej, a także problemy ze słuchem (nadwrażliwość na dźwięki, zaburzenia przetwarzania słuchowego). Efektem braku odpowiedniej ilości ruchu i doznań sensorycznych mogą być:

– zaburzenia rozwoju procesów integracji sensorycznej,
– nadwrażliwość: dotykowa, słuchowa,
– wady postawy,
– problemy z koncentracją uwagi,
– problemy z pamięcią krótkotrwałą, sekwencyjną, słuchową,
– problemy z koordynacją wzrokowo ruchową,
– zaburzenia percepcji wzrokowej,
– zaburzenia przetwarzania słuchowego
– uzależnienia.

Obecne czasy powodują, że wiele dzieci, które wymagają pomocy terapeutycznej nie może dotrzeć do specjalisty, nie może ćwiczyć na sali i brać udział w cyklicznych spotkaniach z terapeutą. Wiele dzieci jest z rodzicami w domu i to na rodzica spada ciężar pracy z dzieckiem. Indywidualne Programy Terapeutyczne to propozycja pracy rodzica z dzieckiem w domu, według zaleceń terapeuty.

Indywidualne Programy Terapeutyczne są często uzupełnieniem terapii proponowanej w Centrum Maja. Zajęcia stacjonarne, które proponujemy dla dzieci odbywają się za zwyczaj raz w tygodniu. Dla polepszenia efektów i skuteczności terapii rodzice w domu ćwiczą z dzieckiem według ustalonego planu i zaleceń terapeuty.

Indywidualne Programy Terapeutyczne to psychiczna i fizyczna opieka sprawowana nad całą rodziną i dzieckiem, proponowana po całościowej diagnozie, wspomagana specjalistycznym sprzętem i planem terapeutycznym.

Zajęcia prowadzimy w Warszawie

Scroll to Top
Przewiń do góry
Skip to content