
Indywidualny Program Terapeutyczny są odpowiedzią na nowe wyzwania, które stawia współczesny świat przed naszymi pociechami. Tworzymy je dla potrzeb regularnej terapii domowej gdy nie możemy spotykać się fizycznie w poradni (w przypadku odległego miejsca zamieszkania, czy chociażby zaostrzonej sytuacji pandemicznej), oraz utrwalania pracy terapeutycznej odbywającej się regularnie na naszej sali. Po konsultacji ogólnorozwojowej, szerokim wywiadzie i obserwacji dziecka tworzymy Indywidualny Program Terapeutyczny, który składa się z zaleceń, ćwiczeń oraz konkretnego sprzętu, zabawek i gier terapeutycznych wspomagających proces zmiany w warunkach domowych.
Jak powstaje Indywidualny Program Terapeutyczny?
1. Zapisz się na konsultację ogólnorozwojową – wypełnij kwestionariusze i wyślij na adres recepcja@majawcentrum.pl
Odpiszemy proponując termin spotkania.
2. Na konsultacje ogólnorozwojowe zapraszamy dziecko z rodzicami. Konsultacje przeprowadza zespół terapeutów, w zależności od potrzeb może to być terapeuta SI, psycholog, fizjoterapeuta, logopeda, pedagog.
Po analizie dokumentacji, wywiadzie przeprowadzonym z rodzicami/rodzicem, obserwacji i badaniach dziecka, zostaje zaproponowany wstępny plan terapii i jeśli tego wymaga sytuacja wsparcie dla rodziców/rodzica.
3. Okres obserwacji funkcjonowania dziecka. Zapoznajemy się z dzieckiem i rodziną.
4. Zaproponowanie programu terapii na określony czas.
Jeśli nie mamy możliwości regularnych spotkań stacjonarnych, proponujemy alternatywne wyjście w postaci Indywidualnego Programu Terapii Domowej:
1. Zapisz się na konsultację ogólnorozwojową – wypełnij kwestionariusze i wyślij na adres recepcja@majawcentrum.pl
Odpiszemy proponując termin spotkania on-line.
2. Na konsultacje ogólnorozwojowe on-line zapraszamy rodziców/rodzica.
Po analizie dokumentacji, wywiadzie przeprowadzonym z rodzicami/rodzicem, zostaje zaproponowany plan obserwacji dziecka.
3. Diagnoza dziecka.
Po okresie obserwacji rodzice zapisują dziecko na diagnozę. Po przeprowadzonej diagnozie ustalony zostaje program terapii domowej.
W tym czasie ustalony zostaje kontakt rodziców z terapeutą on-line.
4. Spotkania kontrolne.
Po określonym przez terapeutę okresie, zapraszamy na wizytę kontrolną do Centrum Maja, z dzieckiem w celu przeprowadzenia rediagnozy. W zależności od wyników diagnozy, wprowadzamy zmiany w programie.
Program, który przygotowujemy dostosowany jest do możliwości i indywidualnych potrzeb dziecka i rodziny.