


W naszej placówce znajdziecie Państwo skuteczną i fachową pomoc specjalistów, którzy przeprowadzą
zarówno diagnozę i terapię.
W Mai czekają by Wam pomagać:
Ania Dobosz
Pedagog, logopeda, terapeuta psychologiczno-pedagogiczny , terapeuta mowy, wyższych funkcji słuchowych , integracji bilateralnej.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zespołem Aspergera, autyzmem, dysleksją, ADHD, nadpobudliwością psychoruchową, opóźnionym i zaburzonym rozwojem mowy czynnej i biernej, zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, zaburzeniami przetwarzania słuchowego i integracji sensorycznej i bilateralnej.
Kasia Kajkowska
Fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta pedagogiczny i pedagog specjalny.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi neurotypowymi, z zespołem Aspergera, autyzmem, zespołem Downa, niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi. W swojej pracy stosuje i łączy wiele metod terapeutycznych, wyznaje zasadę dopasowania terapii do dziecka oraz terapii poprzez zabawę. Wykorzystuje swoje doświadczenie i wiedzę tak, aby w jak najlepszy i efektywny sposób wspomagać swoich małych pacjentów.Ukończyła magisterskie studia o kierunku Fizjoterapia Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Swoją pasję, czyli pracę z dziećmi, odkryła na stażu zawodowym w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Z myślą o dzieciach ukończyła kurs Integracji Sensorycznej, studia pedagogiczne na kierunku Wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną oraz studia z pedagogiki specjalnej. Pracowała m.in. w przychodni fizjoterapeutycznej, w szkole i przedszkolu integracyjnym Montessori jako terapeuta i wychowawca, w szkole podstawowej jako nauczyciel wspomagający. Dodatkowo w ramach samorozwoju i próby swoich sił pracowała przez 2 lata w National Society for Epilepsy pod Londynem z ludźmi cierpiącymi na epilepsję. Prywatnie mama trzech kochanych urwisów: czternastolatka, sześciolatka i dwulatka. Fanka edukacji domowej i sportu, pasjonuje się metodą Montessori, ziołolecznictwem i naturoterapią.
Ukończone kursy i warsztaty:
-Stymulacja słuchowa w rehabilitacji
-Ocena neurorozwojowa dziecka w zakresie odruchów oraz ich zintegrowania w ośrodkowym układzie nerwowym
-Praca z dzieckiem nadpobudliwym ruchowo
-Grafolandia – wspieranie rozwoju małej i dużej motoryki
-Sensoterapia
-Ist i IIst Integracji Sensorycznej
-Kinetic Control 1
-PNF 1 i PNF 2
-Masaż funkcyjny, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane w fizjoterapii
-Kinesiology Taping podstawowy i zaawansowany
-Pierwszej pomocy przedmedyczna BLS/AED, dorośli, dzieci, niemowlęta
Magda Lau
Mgr fizjoterapii, terapeuta integracji sensorycznej. Absolwentka wydziału Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku fizjoterapia. Doświadczenie zdobyła odbywając liczne praktyki zawodowe w placówkach medycznych, oświatowych oraz warszawskich szpitalach.
Anita Prasałek
Mgr fizjoterapii, terapeuta integracji sensorycznej. Absolwentka wydziału Rehabilitacji na Akademii
Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku fizjoterapia. Doświadczenie zdobyła odbywając
liczne praktyki zawodowe w placówkach medycznych, oświatowych oraz warszawskich szpitalach.
Marlena Kaźmieruk-Hryć
Magister filologii polskiej, logopeda, terapeuta ręki, ukończyłam kurs terapii miofunkcjonalnej, dzięki któremu mogę pomóc dzieciom z problemami z wędzidełkiem. Obecnie studentka Integracji Sensorycznej. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobyłam pracując jako nauczycielka języka polskiego oraz logopeda. Prywatnie jestem matką dwójki dzieci i to również dzięki nim odkrywam i weryfikuje, co przydaje się matce z logopedii i logopedzie z matki. Bycie mamą to doświadczenie, dzięki któremu wielokrotnie musiałam weryfikować i poszerzać swoje umiejętności. To skłania mnie to ciągłych poszukiwań i doskonalenia warsztatu pracy. Jedno co jest niezmienne, to wiara, że odpowiednie podejście do młodego człowieka może pomóc mu w pokonaniu barier. Mam świadomość, że praca, którą wykonuję ma ogromny wpływ na moich podopiecznych, ponieważ komunikacja to klucz do szczęśliwego życia dziecka, a później dorosłego człowieka.
Maria Walter Kochel
Psycholog, psychotraumatolog, interwent kryzysowy, certyfikowany psychoterapeuta EMDR, w trakcie certyfikacji terapii TPT. Absolwentka studiów magisterskich z psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, podyplomowych studiów z psychotraumatologii na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz podyplomowych studiów z duchowości na Collegium Bobolanum. Ukończyła szkolenia z zakresu psychologii traumy dzieci i osób dorosłych, Aspergera, ADHD, postaw rodzicielskich, zaburzeń stylów więzi, zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania ( anoreksja, bulimia), zaburzeń dysocjacyjnych, zespołu stresu pourazowego (PTSD), dialogu motywacyjnego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym /PTBST/, Europejskiego Towarzystwa Badań nad Stresem /ESTSS/ oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR /PTT EMDR/. Prowadzi poradnictwo psychologiczne, terapię indywidualną i grupową dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i seniorów. Specjalizuje się w terapii skoncentrowanej na przykrych i traumatycznych zdarzeniach, interwencji w kryzysie psychicznym, prowadzi warsztaty w zakresie rozwoju osobistego. Jest współwłaścicielem poradni SpesMed. Współpracuje z Fundacją „Pod wspólnym dachem” w Pruszkowie, Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinom w Wyszkowie, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Michałowicach. Praca jest superwizowana.