Maja Logo

Renata Werpachowska

Psycholog

Jest psychologiem, od wielu lat pracuje z dziećmi ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi. Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobyła pracując diagnostycznie i terapeutycznie  z rodzinami dzieci i dorosłych osób z ASD.

Jeśli niepokoi  Państwa rozwój Waszego dziecka, jeśli trudno nawiązać Państwu relacje ze swoim dzieckiem, mam  wieloletnie doświadczenie, wiem  jak budować relacje z dzieckiem, wiem  jak  wspierać dziecko w  jego rozwoju, posłucham Państwa wątpliwości i odpowiem na pytania.

W pracy z dzieckiem bazuje na relacji i pozytywnej komunikacji. W swojej pracy  kieruje się podejściem „Porozumienia bez przemocy", korzysta z metody VIT. Uczy rodziców bawić się z dzieckiem, tak by była to fajna i rozwojowa zabawa.

U podstaw metody VIT leży założenie, że dobry kontakt z dzieckiem i udana komunikacja pozwalają na efektywne rozwiązywanie trudnych sytuacji wychowawczych.

Metoda VIT polega  na  pracy z  krótkim nagraniem  i pozytywnym wzmacnianiu,  czyli nagrywamy film i  omawiamy go  patrząc tylko na  fragmenty, gdzie zbudowaliśmy relacje z dzieckiem.

Porozumienie bez przemocy –to metoda  autorstwa amerykańskiego psychologa Marshalla Rosenberga,  to  zapomnianym językiem ludzkości - mową ludzi, którzy troszczą się o siebie wzajemnie i pragną żyć w harmonii.

W mojej pracy pomaga mi to, iż sama jestem żoną i mamą trójki dzieci.