Pobierz i wypełnij formularz
Umów się na wizytę
Misja

Holistyczna terapia i indywidualne podejście do każdego dziecka.

„Tworząc Maję, myślałam o profesjonalnej, szybkiej i skutecznej pomocy dla dziecka i rodziny. Stworzyłam Centrum Wspomagania Rozwoju MAJA po doświadczeniach związanych z prowadzeniem przez przeszło 15 lat poradni psychologiczno – pedagogicznej przy ulicy Ryżowej 24b, ale przede wszystkim dzięki moim dzieciom, które nauczyły mnie indywidualnego podejścia do każdego z nich.

Każde moje dziecko traktowałam indywidualnie, bo każde było inne. Poznałam przez własne dzieci, co to znaczy dysleksja, ADHD, Zespół Asbergera czy zaburzenia przetwarzania zmysłowego.

Prowadząc terapeutycznie własne dzieci wybierałam najlepsze opcje pomocy dla nich. To dzięki moim dzieciom rozwinęła się Poradnia, to dzięki moim dzieciom wybrałam najskuteczniejsze terapie, pozwalające normalnie funkcjonować rodzinie. To było największe wyzwanie – wychować dzieci tak, by dały sobie radę w dorosłości i by były dobrymi i mądrymi ludźmi, a ich deficyty nie wpływały na ich życie. Zależało mi by moje dzieci były świadome swoich ograniczeń, by znały swoje mocne strony i odkryły swoje pasje. Teraz kiedy moja trójka dzieci jest dorosła i samodzielna, wiem, że osiągnęłam sukces wychowawczy.

Po latach obserwacji, dokonałam wyboru i zajęłam się takimi terapiami, które są najbardziej skuteczne i pomagają dziecku. Z mojego doświadczenia większość dzieci, zgłaszających się do Poradni najbardziej potrzebuje wsparcia w rozwoju ruchowym, procesów integracji sensorycznej i przetwarzania zmysłowego. Zaburzenia przetwarzania zmysłowego powodują u dziecka zagubienie, lęk, problemy w kontakcie społecznym.

Większość diagnozowanych u nas dzieci zmienia się już po paru tygodniach uczestnictwa dziecka w terapii. Działając nad zaburzonymi zmysłami, usprawniając dziecko ruchowo, wprowadzając treningi słuchowe i psychoedukację rodziców widzimy szybkie efekty naszej pracy i zmiany w zachowaniu dziecka.

Rodzice współpracują z terapeutami wykonując pewne zadania utrwalające zmiany, dodatkowo każda rodzina jest objęta opieką psychologiczno – pedagogiczną. Bo najważniejsze, to umieć poradzić sobie z własnym dzieckiem w każdej sytuacji.”

Historia

Centrum Wspomagania Rozwoju MAJA otworzyła Anna Dobosz, która pracuje z dziećmi od 1994 roku.

Od 2000 roku przyjmuje przy ul Ryżowej 24b dzieci obciążone dysleksją, ADHD, Zespołem Aspergera, autyzmem. W swojej pracy łączy zdobytą wiedzę tworząc terapię indywidualną, holistyczną wykorzystującą elementy terapii logopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej, ruchowej i przetwarzania zmysłowego.

Od 02.02.2002 roku Ania Dobosz prowadziła Prywatną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną, w latach 2007 – 2017 była dyrektorem Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Scroll to Top
Przewiń do góry
Skip to content