DOBRY START OD POCZĘCIA

Autorski program wczesnego wspomagania rozwoju DOBRY START OD POCZĘCIA stworzony został przez Annę Dobosz, Katarzynę Kajkowską i Łukasza Czajkę w oparciu o wiedzę z zakresu pedagogiki, psychologii, logopedii, neurolologopedii, fizjoterapii, integracji sensorycznej, bilateralnej i przetwarzania słuchowego.

Program powstał z myślą o Rodzicach, bo wiemy że Rodzic jest najlepszym nauczycielem i terapeutą swojego dziecka, jeśli wie jak to zrobić dlatego bez wiedzy i pomocy specjalisty może być mu trudno.

Stworzyliśmy więc aplikację www.dobrystartodpoczecia.pl, na której realizujemy program.

Kupując program Rodzic rozpoczyna proces zmian. Wprowadzając zalecenia zmienia funkcjonowanie dziecka.

Proces rozpoczyna się od okresu obserwacji, który przeprowadzają rodzice w domu, przyglądając się zachowaniom dziecka pod konkretnym kątem. W tym okresie rodzice stabilizują rytm dnia swojej pociechy i szukają jego mocnych stron.

Po sześciu tygodniach obserwacji, Administrator kontaktuje się z Rodzicami i proponuje dalsze kroki w programie.

A kolejnym krokiem jest diagnoza. Rodzic może przeprowadzić samodzielnie testy przesiewowe, które dają wskazania do konkretnego treningu, albo zgłosić się do terapeuty, zasugerowanego w rozmowie z Administratorem.

Terapeuci analizują przesłane przez rodziców informacje i wybierają najlepszą opcję dla dziecka i rodziny.

Ćwiczenia i wskazówki na każdy rok życia pokazują w jaki sposób wprowadzać zmiany i wpływać na rozwój swojej pociechy.

Teczki Dziecka i aplikację Dobry Start od Poczęcia Rodzic kupuje w internetowym sklepie www.majawcentrum.pl.

Teczka to zestaw kart w formie e-book w aplikacji www.dobrystartodpoczecia.pl Tworzą one indywidualizowany program wczesnego wspomagania rozwoju dla dziecka.

Rodzic może skorzystać z pomocy terapeuty, ale może też wprowadzić trening domowy korzystając z informacji i wskazówek zawartych w teczce dziecka.

W przypadku, gdy dziecko wymaga diagnozy lub wsparcia terapią, proponujemy:

W programie Dobry Start od Poczęcia stworzyliśmy opcję Teczek Dziecka, które przeprowadzają rodziców i dziecko przez kolejne kroki milowe w jego rozwoju.

Teczka – Obserwacja – jest w cenie aplikacji, pozostałe teczki Rodzic otrzymuje na koncie dziecka, po przeprowadzonej konsultacji omawiającej proponowane zmiany. Teczki dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb dziecka i rodziny.

Na każdy etap rozwoju dziecka przygotowałyśmy:

Serdecznie zapraszamy do programu Dobry Start od Poczęcia