Konsultacje ogólnorozwojowe

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji ogólnorozwojowych?

Na konsultacje zapraszamy dziecko z Rodzicami, ponieważ do spotkania rodzic przygotowuje się przez 6 tygodni i program angażuje całą rodzinę, a rodzice powinni rozumieć zasadność jego zastosowania.

Konsultacje ogólnorozwojowe w programie Dobry Start od Poczęcia są formą najlepszą dla dziecka, ponieważ w spotkaniu zawsze uczestniczy rodzic i dwóch terapeutów.

Niezmiernie istotne jest w jaki sposób diagnozujemy dziecko, ze względu na specyfikę wyjątkowości i oryginalności każdego z osobna, nie wierzymy w prawidłową ocenę maleństwa po godzinnej wizycie w gabinecie specjalistycznym.

Właśnie dlatego rodzice prowadzą obserwację i odpowiadają na wiele pytań w aplikacji www.dobrystartodpoczecia.pl zanim dojdzie do takiego spotkania.

Podczas konsultacji dziecko bawi się na Sali SI, a my przyglądamy się jego funkcjonowaniu, w momencie gdy dziecko czuje się bezpieczne na Sali, pozostawiamy je pod opieką jednego terapeuty.

Tymczasem drugi terapeuta w rozmowie z rodzicami, w której dziecko nie uczestniczy, omawia główne przyczyny problemów i wprowadza zalecenia do dalszej pracy.